Завтра, 2 листопада, розпочинається виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів у 86 об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) (69 сільських, 16 селищних, 1 міської ОТГ) у 21 області Україниякі призначені на 22 грудня 2019 року.  

Читайте також: На Волині створили Прилуцький старостинський округ та обрали старосту

Загалом за попередніми підрахунками у цих виборах зможуть взяти участь понад 380 тисяч виборців, - повідомляє ЦВК.

18 жовтня Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів 22 грудня 2019 року.

У Волинській області вибори відбудуться у двох ОТГ, а саме у Сошичненській громаді Камінь-Каширського району, до якої увійдуть села Сошичне, Запруддя, Карасин, Карпилівка та Доросинівській громаді Рожищенського району (села Доросині, Кияж, Береськ, Вічині, Ворончин, Студині, Немир та Раймісто).

Крім того, на Волині також відбудуться додаткові місцеві вибори в уже створені громади. А саме: до Підгайцівської громади Луцького району долучиться Романівська сільська рада (села Романів, Ботин, Верхівка, Новокотів); до Дубечненської громади Старовижівського району - Кримненська сільська рада (села Кримне, Яревище) та до Турійської громади Турійського району приєднається Соловичівська сільська рада (села Соловичі, Кустичі, Обенижі).

Читайте також: Стратегічна помилка Уряду: Луцькі міські депутати звернулися до Зеленського з приводу призначення Погуляйка головою Волинської ОДА (текст)

Відповідно до Календарного плану:

До 9 листопада включно районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міську виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад.

До 11 листопада включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, можуть звернутися до ЦВК з клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах.

До 13 листопада включно ТВК мають утворити територіальні, одномандатні виборчі округи для проведення перших місцевих виборів, кількість яких має становити 1 734 виборчих округи.

З 2 до 16 листопада включно партії мають подати до ЦВК копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у перших місцевих виборах разом з копією статуту партії.

З 18 листопада розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах.

До 27 листопада включно триватиме подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

До 28 листопада включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або про відмову в реєстрації.

До 3 грудня включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про скасування реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.

До 4 грудня включно ТВК повинні затвердити текст виборчого бюлетеня з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та сільського, селищного, міського голови для голосування у відповідному виборчому окрузі.

До 16 грудня включно ЦВК повинна прийняти рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій.

До 16 грудня включно ТВК повинні забезпечити виготовлення поліграфічними підприємствами виборчих бюлетенів.

Читайте також: Ігор Гузь – проти призначення "варяга з Луганщини" на голову Волинської ОДА (відео)

Загальна сума, передбачена затвердженим ЦВК Розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міської рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міського голів 22 грудня 2019 року, становить 21 млн 842,2 тис. грн.

До відома! Протягом майже чотирьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 30 червня 2019 року Центральною виборчою комісією було призначено перші місцеві вибори у 896 об’єднаних територіальних громадах.

Відтак, після проведення виборів 22 грудня 2019 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 982.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook