Волинські прокурори клопотатимуть про залучення Волинської ОДА та Головного управління Держгеокадастру в області третьою стороною у справі проти Прилісненської сільської ради та КП "Волиньприродресурс". Попри те, що комунальне підприємство має всі необхідні дозволи і погодження, суд ухвалив тимчасово заборонити проведення георозвідувальних робіт на ділянці в селі Галузія, що належить до Прилісненської ОТГ.

Читайте також: Порошенко до Палиці: Я не дам працювати Волиньприродресурсу

Про це йшлося під час другого підготовчого засідання в Господарському суді Волинської області 12 червня, на якому прокурор Леонід Скучинський подав відповідні клопотання, пише Інформаційне агенство "Волинські новини".

На першому підготовчому судовому засіданні, яке відбулося на початку травня, стало відомо, що, окрім Прилісненської сільської ради, відповідачем у справі виступатиме також КП "Волиньприродресурс".

Водночас Маневицька місцева прокуратура збільшила позовні вимоги до Прилісненської ОТГ. Окрім визнання рішення сільської ради про передачу в користування КП "Волиньприродресурс" ділянки площею більше 8 гектарів незаконним, прокурор вимагає, у випадку виграшу справи, повернути земельну ділянку у власність сільради і відшкодувати судовий збір, сплачений прокуратурою, в розмірі 5286 гривень.

У ході засідання 12 червня прокурор Леонід Скучинський заявив, що під час розгляду справи КП "Волиньприродресурс" не має здійснювати жодних георозвідувальних робіт, передбачених чинним договором між підприємством і Прилісненською сільрадою та чинними дозволами Державної служби геології та надр України. Йдеться, зокрема, про земельну ділянку, розташовану в селі Галузія Маневицького району.

Заступник директора КП "Волиньприродресурс" Анатолій Капустюк, своєю чергою, зазначив, що прокуратура умисне приховує факти здобуття доказів у справі, які можуть мати вирішальне значення, а також спекулює доказами та надає неправдиві дані. Так, він наголосив, що договір між КП "Волиньприродресурс" і Прилісненською сільрадою та всі спецдозволи, отримані підприємством для проведення георозвідувальних робіт, є чинними.

"Ми вважаємо позов Маневицької прокуратури намаганням зупинити підприємство "Волиньприродресурс", що може нанести непоправну шкоду", – сказав Анатолій Капустюк.

Читайте також: Поліція незаконно блокує роботу "Волиньприродресурсу" через абсурдну причину

Заступник директора "Волиньприродресурсу" теж зазначив, що штучне гальмування діяльності підприємства призводить до багатомільйонних збитків центральним і державному бюджетам. Адже лише за отримання спецдозволів підприємство сплатило більше 10 мільйонів гривень.

"Тому зазначати, що Маневицька прокуратура діє в інтересах держави взагалі недоцільно, адже своїми діями вона лише завдає шкоду державі. Натомість прокуратура лобіює інтереси когось іншого, аж ніяк не волинян", – впевнений Анатолій Капустюк.

Відповідно до винесеної 12 червня ухвали, "до вирішення спору по суті КП "Волиньприродресурс" заборонено вчиняти будь-які дії, пов’язані з проведенням георозвідувальних робіт на земельній ділянці площею більше 8 гектарів на території села Галузія Маневицького району".

"Підприємство не просто має право, воно зобов’язане приступити до робіт, але прокуратура по-своєму трактує законодавство, адже зазначає, що дозволу для проведення робіт недостатньо, що абсолютно суперечить закону", – звернув увагу Анатолій Капустюк.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter