У Верховній Раді сформувалася потужна група «зелених» лобістів. Йдеться як про прихильників альтернативної енергетики, так і про власників бізнесу, які вклали чималі кошти у галузь.

Про це повідомляє "Економічна правда".

Волинський нардеп - олігарх Степан Івахів разом із Юлією Льовочкіною, сестрою одіозного очільника адміністрації президента Віктора Януковича Сергія Льовочкіна, лобіюють свої бізнес інтереси у сфері енергетики.

Громадський рух «Чесно» підрахував, що цей тариф отримують 12 фірм п'ятьох народних депутатів чи членів їх родин, десять фірм вісьмох екс-помічників шістьох народних депутатів, чотири фірми трьох помічників екс-народних депутатів, з яких два — чинні міністри і голова Луганської ОВЦА.

Зокрема, серед таких «везунчиків» є ковельський нардеп Степан Івахів, член депутатської групи «Воля народу». Він є бенефіціаром одразу двох  фірм – ТОВ «Дельта Вест Ойл Груп» і ТОВ «Завод Галиччина», які отримують «зелений» тариф. Партнером по бізнесу виступає Сергій Лагур та діти покійного друга Ігоря Єремеєва. Останніх, разом із законною дружиною Тетяною Єремеєвою, Івахів та Лагур позбавляють спадщини. 

Згідно інфографіки, поданої активістами руху «Чесно», на двох підприємствах Степана Івахіва вмонтовані на дахах/фасадах будинків сонячні панелі, що виробляють електроенергію, а надлишок виробленої електроенергії продається державі, повідомляє Район.Ковель.

На сайті Державного регулювання у сфері енергетики, повідомляється, що для підприємств ТОВ «Дельта Вест Ойл Груп» і ТОВ «Завод Галиччина» «зелений» тариф встановили наприкінці 2013 року і він діятиме до початку 2030 року.

Наприкінці 2016 року, «Вест Ойл Груп» продавала сонячну енергію за близко 11,2 гривні за кіловат-години (кВт), а «Завод «Галичина» за 12,14 гривні за кіловат-години (кВт).

Експерт Андрій Герус, екс-член НКРЕКП, говорить, що в Україні необґрунтовано високий "зелений" тариф порівняно з іншими країнами.

"Сонячні" тарифи у нас на рівні 0,15 євро за кВт-год, у Німеччині — 0,08 євро, у США — 0,06 дол. Тариф на "вітер" у нас 0,102 євро, у Європі — 0,05 євро. При регіоналові Клюєві, який зараз в бігах, "сонячний" тариф в Україні був 0,47 євро і в Німеччині був 0,47 євро.

Таким чином українці платять баригам на кшалт Івахіва, Дубневича, Насалика по цінам, які значно перевищують європейські. Рівень заробітних плат і життя населення при цьому всьому просто не враховується.

За урядовим планом, до 2020 року частка відновлювальної енергетики в Україні повинна становити 11%, до 2035 року — 25%. 1 січня 2017 року ця частка становила лише 1,2%.

До 2030 року для стимулювання будівництва профільних потужностей діятиме так званий зелений тариф.

За відповідним тарифом оптовий ринок закуповує у бізнесу та побутових споживачів електроенергію, вироблену на альтернативних джерелах. Така енергія коштує в рази більше, ніж вироблена на атомних або теплових електростанціях.