На Волині упродовж останнього тижня епідемічна ситуація щодо ГРВІ була на невисокому рівні. Інтенсивний показник становить 457 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 2%).

Читайте також: Шукаємо, скрінуємо, але поки нічого не знайшли: в Україні зник сезонний вірус грипу

Про це інформує Волинський лабораторний центр.

Перевищення епідемічного порогу не зареєстрували на жодній адміністративній території. В загальному в області він нижчий від розрахункового на 20%. Вищі від середньообласного показники захворюваності у Луцьку (1024 на 100 тис. населення), Луцькому (462), Ківерцівському (467) та Горохівському (460) районах.

Протягом останнього тижня в області захворюваність гострими респіраторними інфекціями, в тому числі на коронавірусну інфекцію, збільшилась на 12% і становить понад 4,7 тис. осіб, проти 3,2 тис. попереднього тижня.

Інформують, що продовжує зберігатись тенденція до росту захворюваності серед дітей і становить 48% (понад 2 тис.) від загальної кількості постраждалих. Таку ситуацію пояснюють перебуванням дітей в організованих колективах (становлять 72% від всіх захворілих дітей).

Майже три відсотки від загальної кількості захворілих госпіталізували, переважно це дорослі (88%). Летальних випадків від грипу не зареєстрували.

З початку епідемічного сезону перехворіло приблизно 97 тисяч волинян, що на 10% менше минулого епідсезону, це 9% населення області.

Читайте також: На Волині зросла захворюваність на грип

З початку епідсезону на Волині проти грипу вакцинували понад 2,6 тис. осіб, із них 56% – це особи із групи ризику (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс. до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В та інших вірусів респіраторної групи.

На сьогодні обстежили понад 200 осіб. Вірусів грипу не виявили. Збудники інших гострих респіраторних інфекцій виявили у 25% пацієнтів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook