Як відомо, кліщі можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Він чекає свою жертву у високій траві, сидячи на чагарниках або стовбурах дерев. Саме тому, вирушаючи на прогулянку в ліс або парк, потрібно бути особливо уважним. Всупереч поширеній думці, кліщі не стрибають з дерев на жертв – вони переповзають на них з нижнього ярусу лісу.

Читайте також: Українці масово звертаються до лікарів через надзвичайну кількість кліщів

Про це інформує "2+2".

Втім, міським жителям не варто розслаблятися: кількість людей, які зазнали нападу кліщів в нетипових місцях, зростає рік від року. Кліщу потрібно не більше 30 секунд, щоб присмоктатися до свого господаря, тому в місцях найбільшого ризику необхідно проявляти підвищену увагу. 

Як виглядають кліщі, які нападають на людей

вони завжди пласкі;

кліщ не вміє стрибати або літати – помітивши жертву, він просто підповзає до неї;

залежно від віку, у кліщів може бути 3 або 4 пари лапок. 4 пари мають вже дорослі кліщі, хоча малюки теж досить небезпечнікліщі знаходять свою жертву за запахом;

можуть прожити рік в очікуванні їжі;

за зовнішнім виглядом визначити небезпечного кліща не можливо –кліщ, заражений вірусом енцефаліту або бореліозу, нічим не відрізняється від звичайних особин.

Існують прості правила, які знизять ризик укусу кліща майже до нуля:

Правильний одяг. Для прогулянок вибирайте максимально закритий одяг. Ніяких футболок та шортів – тільки довгі рукави і штани. Плюс високі чоботи. Досвідчені туристи радять заправляти штани в шкарпетки, адже кліщ повзе від низу до верху, а в цьому випадку у нього не буде жодних шансів.

Обробляйте одяг, взуття та намети інсектицидами, що містять не менше 0,5% перметрину. Він найбільш ефективний для відлякування кліщів.

Після повернення з прогулянки перевірте одяг, прийміть душ і огляньте себе. Найчастіше кліщ присмоктується в області пахв, за вухами і на задній частині колін – в тих місцях, де кровоносні судини проходять близько до шкіри.

Читайте також: Українцям загрожує смертельна інфекція: що потрібно знати і як від неї вберегтись

Обробляйте домашніх тварин засобами, які відлякують паразитів. Кішки дуже чутливі до хімікатів, і будь-яку обробку вусатих улюбленців потрібно проводити тільки після узгодження з ветеринаром.

Жителям регіонів, де часто зустрічається кліщовий енцефаліт, лікарі рекомендують робити щеплення.

Існують тривожні ознаки, які не можна ігнорувати, – тільки вони з'являться слід відразу звернутися до лікаря.

Читайте також: Які хвороби загрожують українцям у купальний сезон

Мігруюча еритема – класична ознака хвороби Лайма. Це почервоніння, яке з'являється на 3-30-й день після укусу кліща і досягає діаметра у 15 см. Еритема – це не алергічна реакція, але майже стовідсоткова ознака того, що кліщ є переносником бореліозу. При її виявленні потрібно негайно звернутися до лікаря для проведення курсу лікування.

Якщо протягом місяця після укусу у вас розвинулися симптоми ГРВІ: лихоманка, головний біль, слабкість м'язів. Особливо, якщо вони супроводжуються висипом.

Неврологічні симптоми: запаморочення, тремор рук і сильне серцебиття.

Пам’ятайте, ніколи не поливайте кліща олією і не припікайте його. Такі дії змусять кліща глибше проникнути в шкіру і вам буде ще важче його витягти.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter