У Польщі на прикордонному пункті Дорогуск, за запитом Російської Федерації  затримали співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, заступника голови УНА-УНСО та ветерана АТО Ігоря Мазура, позивний "Тополя" Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

Читайте також: Мати втратила вже другого сина: молодий український військовий раптово помер за кордоном

За її словами, до українця не пускають консула і не надають йому адвоката, пише ТСН.

"У понеділок, 11 листопада, в місті Холм буде вирішуватися питання про взяття нашого колеги під варту з метою екстрадиції в Росію", – йдеться у повідомленні Денісової у фейсбуці. 

Вона закликала МЗС сприяти негайному звільненню Мазура, який є громадським активістом та учасником  російсько-української війни на Донбасі.

Читайте також: Хлопців більше тижня тримають проти їх волі у призовному пункті на Рівненщині, військові усе заперечують

Про затримання Мазура написав і волонтер Роман Синіцин. За його словами. "Тополя" воював проти росіян під Сухумі та в Чечні, а згодом вже на Сході України. 

Нагадаємо, український омбудсмен Людмила Денісова висловлювала занепокоєння зростанням ксенофобії, дискримінації та ворожнечі на ґрунті ненависті за національною ознакою у Польщі. За її словами, за чотири роки кількість нападів на українців у Польщі збільшилася з 30 до 190.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook