До очільника поліції Волині Петра Шпиги із проханням забезпечити охорону під час виборчого періоду звернулась виборча комісія з проведення виборів ректора Східноєвропейського національного університету. Адже існує загроза зовнішнього втручання, в тому числі і силового.

Читайте також: Тітушки, погрози та залякування: Ігор Коцан тероризує викладачів СНУ та готує провокації

Текст звернення ухвалили під час засідання виборчої комісії.

Про це пише ІАВолинськіНовини.

Очільник комісії Анатолій Федонюк висловив пропозиції, аби сейф з бюлетенями і печатками перенести в зал голосування та розмістити під камерами спостереження, а не зберігати в кімнаті виборчої комісії. Самі ж бюджетні задля прозорості процедури запропонували виготовляти там же, під камерами. Обидві пропозиції підтримали 25 присутніх з 27 членів комісії.

В другому турі для голосування використовуватимуть бланк з гербом університету, на який нанесена захисна сітка, що унеможливить фальсифікації і копіювання бюлетенів.

В одному з інтерв’ю багаточільний очільник СНУ Ігор Коцан, який із суттєвим відривом програв перший тур виборів, заявив, що, буцімто, на виборах голосували особи, які не пред’являли посвідчення особи.

Читайте також: Анатолій Цьось впевнено переміг Ігоря Коцана у першому турі виборів ректора СНУ

Анатолій Федонюк спростував цю інформацію та додав, що для того, аби уникнути будь-яких маніпуляцій на цю тему, під час другого туру голосування організують групу внутрішньої безпеки: з числа членів комісії оберуть 3 осіб, які будуть контролювати, щоб виборці отримували лише по 1 бюлетню і лише після того, як пред’являть посвідчення особи.

 

Члени комісії також відзначили, що проведення другого туру виборів – під загрозою зриву. Зокрема, через заяву жителя Рівного Віталія Вотави, якого судили за незаконне носіння зброї. Свого часу чоловіка затримали під час спецоперації "Сокіл", яка закінчилась вбивством лідера "Правого сектору" Олександра Музичка.

В фейсбуці чоловік заявив, що приїде на вибори на чолі 40 бійців з обіцянкою "знайти і покарати" тих, хто чинив фальсифікації. Хоча жоден з кандидатів чи спостерігачів не зафіксував ні одного порушення, а вибори визнані такими, що відбулися.

Відтак, в колективному зверненні до Петра Шпиги члени комісії, зважаючи на ймовірність зриву виборів, попросили забезпечити охорону бюлетенів в переддень голосування, а також безпосередньо в день виборів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook