Фахівці заявляють, що зловживання водою може бути небезпечною для здоров’я. Тому іноді краще відмовитися від вживання зайвого ковтка води.

Читайте також: Скільки чашок кави в день допоможуть продовжити життя

Особливо не варто захоплюватися рідинами на ніч. Так як це може викликати розлади сну, адже через кілька годин обов’язково захочеться в туалет. Це означає, що природна зміна повільної та швидкої фаз сну буде порушена. До того ж, ночами нирки працюють повільніше, з надлишком рідини в організмі вони справляються важче. Тому вранці у вас може бути набряклі обличчя, ноги та руки, пише Ukrhealth.

Під час інтенсивного тренування теж не можна пити воду літрами, так як після фізичних навантажень вам може стати погано. Особливо зростає ризик, під час спеки, коли ви п’єте більше, ніж потрібно. Через це зайва вода вимиває електроліти (солі, основи, кислоти), що викликає головний біль, запаморочення і нудоту.

Читайте також: 8 порад здорового сну від фахівців

Крім того, зайва вода в організмі перевантажує серце. Гостру їжу не можна запивати водою через пекучу речовину капсаїцин, яка в ній міститься. Вода допомагає йому поширитися по стравоходу і роті, що може викликати неприємні відчуття, печію та інші наслідки для органів ШКТ.

Фахівці також відзначають, що надмірна кількість рідини в організмі вимиває натрій, навантажує нирки, заважає їм постачати потрібні речовини в кров.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter