Шахраї, які вже навчилися маскуватися під банки, вигадали нову схему. Тепер гроші людей крадуть прямо біля банкоматів. Як працюють шахраї і що робити, аби не втратити кошти, читайте далі, – пише "Сьогодні".

Читайте також: На Волині телефонні шахраї намагалися видурити гроші у поліцейського

Експерти з безпеки попереджають: якщо ви підійшли до банкомату і бачите карту, яку, ймовірно, забув попередній клієнт, в жодному разі не беріть її до рук, навіть щоб повернути власнику. Варто тільки торкнутися такої картки – і ви вже під прицілом шахрая.

"Підходять люди і починають розповідати, що на цій картці були гроші, і прийшло повідомлення, що вони зняті. А картка знаходиться у вас. Мовляв, давайте розбиратися", – розповідає експерт з безпеки Руслан Болгов.

А коли жертва вже доведена до стресу – справа за малим.

"Вони випрошують гроші за вирішення питання, щоб не викликати поліцію. Тобто вас роблять винуватими", – попереджає Болгов.

Читайте також: На Волині невідомі жорстоко побили та пограбували валютника

Якщо ж не чіпати чужу карту, через пару хвилин її автоматично "проковтне" банкомат і збереже для власника. А ви зможете безпечно скористатися пристроєм. Банк матиме можливість зв'язатися людиною, що забула карту.

"Клієнтові йде дзвінок з банку, що він забув у банкоматі свою картку", – розповідає заступник керівника відділення з обслуговування клієнтів Євгенія Мельниченко.

За її словами, якщо клієнт не повертається, через деякий час картку передадуть у відділення. Але найімовірніше власник рахунку замовить собі новий пластик.

"Клієнт може перевипустити карту в будь-якому зручному відділенні, підійшовши до нього з паспортом і ідентифікаційним кодом", – говорить спеціалістка.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook