В Україні нові електромобілі можуть стати більш доступними, ніж зараз.

Читайте також: На що звернути увагу при купівлі вживаного електромобіля

Річ у тім, що у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №2054, який передбачає скасування збору в Пенсійний Фонд при первинній покупці електрокара, інформує Ukr.Media.

Зараз українці при першій реєстрації електромобіля платять до Пенсійного Фонду збір в розмірі 3-5% від його вартості. Чим дорожче електрокар – тим більше збір.

У новому законопроєкті від цього збору пропонується повністю відмовитися. Якщо це станеться, то електромобілі стануть трохи доступнішими для українців.

У законопроєкті №2054 міститися й інші пропозиції, спрямовані на збільшення ринку електрокарів в Україні. Наприклад, водії машин з електричною силовою установкою в разі його прийняття зможуть їздити по смугах, призначених для руху маршрутних транспортних засобів.

Читайте також: Зарядки для електромобілів стануть обов'язковими на парковках України

Також пропонується спростити механізм виділення землі під зарядні станції електрокарів і не ліцензувати послуги з продажу електроенергії, якщо вона призначена для зарядки машин з електричною силовою установкою.

І ще одна важлива пропозиція цього законопроєкту – створення державної програми по оформленню кредиту з нульовою процентною ставкою при купівлі електромобіля.

Правда, поки не ясно, чиїм коштом буде діяти "нульова процентна ставка", адже Банки попросять грошову компенсацію у держави.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook