Суттєвих зауважень до Центрвиборчкому на президентських і позачергових парламентських виборах не було ні від міжнародних, ні від українських структур. На думку депутата Верховної Ради Ігоря Гузя, ініціатива президента Зеленського оновити склад ЦВК – неочікувана і ймовірно зумовлена бажанням контролювати ще один із державних органів.

Читайте також: Гузь – до "Слуги народу": Тарифи, субсидії, місцеве самоврядування – де програма дій?

І він – один із тих членів профільного комітету, хто утримався щодо цього питання.

"Можливо, були якісь помарки чи не зовсім ідеальні рішення. Та на виборах переміг Зеленський, перемогла "Слуга народу" і не було великих зауваг. Я особисто сприймаю це як спробу командувати. Ми даємо занадто багато влади в одні руки. Сподіваюсь, що 300 голосів в залі не буде. Бо просто тому, що захотілося – це не зовсім правильно", – розповів обранець.

Голосування у другому читанні за законопроєкт щодо усунення з посади президента України він називає "смішними іграми". Хоча й не заперечує, що закон про імпічмент потрібний, тому в першому читанні віддав свій голос "за".

"У другому читанні за нього проголосували лише депутати з "Слуги народу", бо іншим нардепам не сподобалося те, що закон ухвалювали без розгляду поправок. У мене були запитання. По-перше, потрібно 3/4 депутатів, аби процедура імпічменту завершилася позитивно, а це – 337 нардепів. Чому саме стільки? Друге, прописана норма, що якщо за крок до імпічменту президент визнає свою провину і складає свої повноваження, то він не переслідується. І, якщо імпічмент не підтримав парламент, спікер повинен вибачитися перед президентом. Це ж якісь смішні ігри", – вважає депутат.

Читайте також: Волинські нардепи звернулися до прем'єр-міністра з приводу формування чотирьох районів в області

Щодо швидких рішень у Раді зауважив: "Я думаю, що таке бажання – це, з одного боку, дуже швидко показати результати. І це похвально. А з іншого боку, це ось так передавитиТобто, говоритищо нас більше і ми зробимо все, що захочемо і думка меншості – неважлива. Так не можна, тому має бути дискусія", – розповів Гузь.

Він також переконаний, що найбільшим ударом по парламентаризму в Україні може бути ініційоване рішення про імперативний мандат. На його думку, це означає, що керівництво партії зможе відкликати свого депутата за будь-що.

"Це буде рабство, яке заставить тримати в страху будь-якого депутата будь-якої фракції. Не тільки "Слуги народу", – наголошує він.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook