Держава відмовляє в субсидіях через борги в кілька сотень гривень та зміну прописки, а також забороняє мати одночасно і пільги і субсидії.

Читайте також: Як різке зростання пенсій вплине на субсидії

Чиновники придумали нові способи відмовити українцям в отриманні допомоги. Сьогодні повноваження місцевих управлінь соцдопомоги значно розширили і тепер вони самі можуть приймати рішення – надавати субсидії чи ні.

Так, до прикладу, нещодавно київський департамент соціальної політики почав розсилати пенсіонерам повідомлення про те, що субсидії вони отримувати більше не будуть. Чиновники пояснили це тим, що їх "дохід перевищив податкову соціальну пільгу". Про це пише Znaj.ua.

Як згодом розповіли в Мінсоцполітики, одержувачі державної допомоги не можуть одночасно мати і пільги, і субсидії.

Ще один спірний випадок стався в Чернівцях з бійцем АТО. Після зміни місця реєстрації (прописки) департамент соцзахисту, за заявою місцевого ЖЕКу, виключив його з Єдиного реєстру пільговиків.

Військовий звернувся до суду. Справа дійшла аж до Верховного суду, який зрештою своїм рішенням постановив продовжувати виплачувати допомогу і нарахувати всі недоотримані за період розглядів пільги.

А ось сім'ї з Тернопільської області пощастило менше. В обласному Апеляційному суді (рішення від 10 січня 2018 року в справі №595 / 1389/17) розглянули спір між Управлінням праці та соцзахисту Бучацької РДА та одержувачкою соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в період між 2012 і 2015 роками.

Управлінням було проведено перевірку коректності та повноти інформації, яка подавалася заявником для призначення соцдопомоги, в ході якої контролери виявили, що при поданні декларації про доходи та майновий стан жінка не вказала наявність в сім'ї двох автомобілів.

Суд першої інстанції підтримав одержувачку субсидій, зіславшись на відсутність доказів умислу при подачі неповних даних. Але апеляційний суд не погодився з рішенням колег і стягнув з відповідачки неправомірно отриману державну соціальну допомогу в розмірі близько 33,5 тисяч гривень.

Читайте також: Масштабні перевірки в Україні: чого чекати від нового рішення Кабміну

За словами юристів, практика прискіпливо перевіряти відповідність задекларованого достатку реальному − досить поширена ситуація останнім часом. Люди часто приховують доходи або майно, "забуваючи" їх вказати в декларації або спотворюючи дані, ховають інформацію про покупки на суму понад 50 тис. грн, зазначають юристи.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook